O nas

O Platinum Motor Renovations

Specjalistyczna Pracownia Renowacji Pojazdów Zabytkowych powstała w 2004 roku z pasji, zainteresowania i fascynacji do pojazdów mechanicznych, które od ponad 100 lat służą nam wszystkim.

 

Budowa i wyposażanie warsztatu o powierzchni 225 m2 trwało kilkanaście lat. Obecnie firma może pochwalić się specjalistycznym i tradycyjnym parkiem maszynowym i narzędziami, bez których dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie profesjonalnego miejsca renowacji pojazdów zabytkowych.

mgb
fot. Kalina Ciesielska

 

Specjalistyczna wiedza zdobyta przez trwający kilka dekad staż w branży motoryzacyjnej właściciela firmy, Marka Gacka, stanowi fundament tej działalności. W warsztacie stosowane są rzadkie i tradycyjne metody, nieznane we współczesnych warsztatach, np. praca na tzw. angielskich kołach, sztuka cynowania nadwozi i wiele innych technik, które przechodzą w zapomnienie.

 

Zaangażowani i wysoce wyszkoleni pracownicy wykonują renowację z dokładnością, cierpliwości oraz dbałością o najmniejszy detal.

 

Modele samochodów pieczołowicie odrestaurowane to między innymi: Lancia Fulvia, Alfa Romeo Spider, Alfa Romeo Bertone, Fiat 124 Spider, MGB, MBC, Triumph GT6, Triumph Spitfire, Fiat Balilla (1934r.), Fiat Simca (1936r.) i wiele innych.